חדש!

קורסים ותוכן במיוחד בשבילך!

לכניסה לחצי כאן

טבעי לך ללדת

מאת: נחמי סגל | דולה, תומכת ומלווה נשים במהלך ההריון, הלידה ואחריה

ד' באייר תשפ"א 16/04/2021

כלים לשלווה והרפייה בהיריון ובלידה

שתפי!

שלום יקרה, ודאי נחשפת לסיפורי לידה שונים, אולי אף ילדת בעצמך, את חוששת ודואגת לקראת הבאות? קחי לך דקה, ונשימה עמוקה, ודמייני איך זה ייראה כאשר ימי ההריון עוברים עלייך ברוגע ובשלווה.

את מגיעה ללידה מלאת ביטחון וכוחות, את יודעת איך להתנהל בכל שלב, איך לקדם את הלידה שלך, איך להקל על עצמך. את מעבירה כל גל (ציר) מתוך נשימה והרפיה, בתנוחה ותנועה שמקדמות את הראש של תינוקך עוד למטה והחוצה. את בסביבה תומכת ואוהבת. את קשובה לגוף שלך, מודעת לכוחות הנפש האין-סופיים שלך, מרגישה בטוחה ושמחה, ומחוברת בכל רגע בתפילה ובהודיה לבורא על הנס שמתחולל דרכך ברגעים אלו. טוב לך, את יולדת עם חיוך, ומתרגשת מהמחשבה על השליחות הקדושה שלך: להוריד נשמה חדשה לעולם! והנה זה קורה! אוצר זעיר חמים וחלקלק נולד ישר לזרועותיך, מונח על ליבך, מתמסר לחיבוק שרק אמא יודעת לתת. אין מאושרת ממך בעולם! אין צורך בתפרים, נמנעת מקרע ב"ה. הכל תקין. את בחיבור לתינוקך, ההנקה הולכת בטוב. ההיקשרות ביניכם מציפה את לבך. את מתאוששת בקלות, יש כאן אמא חזקה ובריאה. הענקת לתינוקך מתנה שמשפיעה על כל החיים שלו: כניסה רכה לעולם.

מרשה לי לשאול: איך את מרגישה? חשוב לי שתדעי שכל זה יכול להתרחש בעזרת ה’, ובדיוק בשביל זה אנו נפגשות כאן.

נעים להכיר!

שמי נחמי סגל, בעלת תואר שני בתחום המדעים, מורה לביולוגיה, מדריכת כלות, מדריכת הכנה ללידה ודולה. מלווה ותומכת בנשים במהלך ההריון, הלידה ולאחריה, מנחה סדנאות למודעות והעצמה נשית מתוך תורת החסידות והקבלה. מניסיון אישי של 6 לידות טבעיות ברוך השם, ותמיכה במעל 200 לידות מכל הסוגים, למדתי איך לידה היא מסע של גוף ונפש, ובעיקר נפש. חקרתי הרבה את הקשר גוף-נפש, ופיתחתי שיטה המכינה אישה ללידה (ולחיים) מבחינה פיזית, רגשית ורוחנית הנקראת 'טבעי לך ללדת'.

במאמרים הבאים אני מזמינה אותך לגלות עד כמה טבעי לך ללדת, ולהאמין שגם את יכולה להגיע ללידה קלה, בריאה ובטוחה.

הריון ולידה - מגלות לגאולה

לפי תורת החסידות הריון ולידה הם משל לגלות וגאולה. גולה וגאולה הן שתי מילים שההבדל ביניהן הוא רק אות אחת – א. ההריון משול לגולה ששם האלף נעלמת, והלידה היא גאולה שהא’ גלויה. מהותו של ההריון שהא’ נעלם, מוסתר. יש הרבה סימני שאלה, כל כך הרבה לא ידוע. איך תהיה הלידה, מתי, עם מי, באיזה אופן?

אומרים לך להתכונן לחגיגה הכי גדולה, יומולדת של הילד שלך. ואת באמת לא יודעת כל כך הרבה דברים, יש כל כך הרבה סימני שאלה. על אף החידושים של הטכנולוגיה והידע שנותן לנו האולטרסאונד, עדיין הריון הוא נעלם, עולם - מלשון העלם, נסתר. המהות של ההריון היא סימני שאלה ואי ידיעה וחוסר בהירות.

לעומת ההריון, הלידה זו גאולה, הא’ גלויה. בגאולה נוכל לחוש את אלוקים בצורה גלויה. בלידה-גאולה אפשר לדעת איך זה היה, מתי זה היה, איך התינוק נראה. את אוחזת את הפלא בידיים שלך וכל סימני השאלה נפתרו.

התפקיד שלנו בהכנה ללידה, בהכנה לגאולה - להכניס את הא’ - להכניס את האלוקים, לדעת ולזכור הקב”ה הוא בעל הבית, הוא המנהיג והמשגיח בצורה פרטית על כל פרט ועל כל סיטואציה בחיים לנו. ההכנה הרוחנית שלנו לקראת הלידה היא להכניס את הא’ לגולה - להריון. הרבי מליובאוויטש מביא לא’ הזו שלושה פירושים, ואנחנו ניקח אותם כטיפים ללידה:

 א - אלופו של עולם, אלוף = מנהיג, כמו אלוף בצבא. יש שולט, יש מנהל, יש כבר מי שמנהל את הלידה הזאת. את משחררת להקב”ה את  שליטה בכל מה שתלוי בו ומרפה. עבודה של הרפיה, של שחרור, שחרור שליטה. זה לא קל ולא פשוט. בימינו נשים מודעות, רוצות לתכנן את החיים שלהן, לתכנן את היום, ואנחנו מאוד רוצות שהכל ילך לפי התכנית שלנו, ופתאום יש כאן משהו שאין לך דרך לצפות אותו או לשלוט עליו. העבודה שלך בהרפיה היא בעצם לשחרר שליטה, לשחרר מושכות, ולא כי את משחררת למשהו לא ידוע, אלא את משחררת למנהל הטוב ביותר, למנהיג, לאלוף של העולם. והוא כבר תכנן לך את הלידה הזאת והוא כבר יודע איך היא תהיה והוא כבר סידר לך את הלידה הכי טובה שיש, כי הוא טוב וטבע הטוב להיטיב. הוא כבר יודע מתי ואיך ויש לו תשובות לכל סימני השאלה שלך. הוא הרופא, המיילדת, הדולה. הכל. ואת יודעת שאת בידיים הכי טובות שיש. ולכן את יכולה לא לדאוג ולא לפחד. כתוב בתהילים “הרפו ודעו כי אנכי ה'” – ההרפיה הזו נותנת ידיעה. זו עבודה פנימית מאתגרת, אך זו עבודה משמחת, יש בה הזדמנות לשחרור וצמיחה בעוד תחומים בחיים.

א - אולפנא – לימוד. בשיטת ‘טבעי לך ללדת’ אישה לומדת לעשות בחירות נכונות, מושכלות ללידה שלה. היא לומדת מגוון דרכים אפקטיביות להקלת כאב. לומדת איך לצמצם את הסיכוי ואף להימנע מקרעים ותפרים, כיצד ללדת בצורה יותר קצרה, קלה ובטוחה, וכיצד ניתן להפריש את ההורמון אוקסיטוצין (המייצר את גלי הלידה - שבאופן טבעי מופרש במצב של אינטימיות ופרטיות) גם במקום ציבורי, כדי שהלידה תימשך, כדי שהפתיחה תתקדם. זה אפשרי אבל צריך ללמוד איך. ב’טבעי לך ללדת’ האישה לומדת איך לשחרר פחדים, ולחזק את הביטחון בכוחות שהבורא נותן לה, וכיצד לעשות את הבחירות המושכלות בכל מה שכן נתן לכל אישה את הבחירה החופשית של איך ללדת, איפה ללדת, עם מי ללדת, ולה הזכות לבחור את מה לקחת ומתי להגיד ‘לא תודה’ להתערבות המוצעת. אנו הנשים יודעות ללדת. הקב”ה שם את הידע הזה בתוכנו. מי יביא את הדור הבא לעולם אם לא אנחנו? זוהי השליחות שלנו ואנחנו יכולות לעשות אותה בשמחה. לאחר שחרור השליטה בכל מה שלא בשליטתנו, ובחירה מושכלת בכל מה שכן בידינו, זוכים להגיע לא’ השלישית: 

א - פלא - הא’ כאן היא בסוף המילה, בשעה טובה את זוכה לחבוק את התינוק שלך, את הפלא הזה. לחוות את נס הלידה. לחבק את התינוק שלך בידיים. כל לידה היא נס וכל לידה היא פלאי פלאים. אישה מחזיקה את התינוק שלה ואומרת: זה היה בתוכי? זה יצא ממני? וואו, זה לא נתפס. זה נסי נסים. ותפקידנו בזמן ההכנה ללידה-ההכנה לגאולה הוא להכניס את הא’, את הקב”ה, לזמן הגולה, לזמן ההסתר. כך נזכה בע”ה לחוות לידה שהיא פלא. זמן שכוח הבריאה מתגלה דרך האישה, לידה - אותיות ליד ה', אור אין סוף אלוקי מתגלה דרכה. וזו הדרך של הקב”ה להביא דרכה עוד חיים חדשים לעולם.

משמעות גדולה יש ללידה בחיים של כל עם ישראל: הלידה היא מאורע מאוד משפיע, על כל עם ישראל ועל הגאולה. חז”ל אומרים שמשיח יגיע כאשר כל הנשמות שאמורות לרדת כאן לעולם יסיימו לרדת. כל לידה מזרזת את הגאולה. כתוב: בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל ובזכותן עתידין להיגאל, בעצם הלידה זוכה האישה להביא עוד נשמה לעולם, להיות שותפה לבורא ביצירת חיים ולקרב את ביאת משיח צדקנו במהרה בימנו אמן.
לפרטים אודות הקורסים של נחמי סגל באקדמיה לאימהות: לחצי כאן

נחמי סגל
דולה, תומכת ומלווה נשים במהלך ההריון, הלידה ואחריה
קצת על כותבת המאמר:
בעלת תואר שני בתחום המדעים. מנחת סדנאות נפש תחילה למודעות והעצמה נשית על פי התניא והחסידות. נעים מאד, אני מתרגשת לשתף אותך שילדתי ברוך השם, שש לידות טבעיות, טובות קצרות ומעצימות. חוויות הלידה שלי היו כל כך נפלאות, שהביאו אותי לרצות שעוד נשים יחוו את הפלא הזה. לכן, התמקצעתי כתומכת לידה - דולה ומדריכת הכנה ללידה, ועברתי הכשרה באימון ו NLP. מרגישה שליחות לגלות לך את סודות הלידה שעזרו לי ולמאות נשים ב"ה להפחית כאב, ללדת בלי סבל ובלי פחד, לצמצם התערבויות מיותרות או סיבוכים, וללדת ברוגע, מתוך חיבור לבורא, אמונה ובטחון. לחוות את המסע המופלא של הבאת נשמה לעולם בשמחה, ולהעניק לתינוק מתנה לחיים - קבלת פנים רכה לעולם.

ליצירת קשר עם נחמי סגל

פלא האימהות

אימהות ממבט על

תמר ניזרי

ירידת מים

איך אפשר להבדיל בין מי שפיר לשתן?

רחל נדג'ר

צילום ניובורן בטבע

טיפים יישומיים מהצלמת

ד"ר שירי כגן

שווה להכיר: בת ציון ולריולה סינואני

פיזיותרפיסטית נשית ומדריכת הכנה ללידה

בת ציון ולריולה סינואני

צירים מדומים

מה הם מספרים לנו?

תמר יעקב

חמשת הכלים להפחתת הכאב

טבעי לך ללדת - מאמר שני בסדרה

נחמי סגל

הנקה והענקה

כמה דברים שחשוב לזכור לגבי הנקה

בת ציון ולריולה סינואני

בלוג סבתאות צעירה

טור ראשון בבלוג של תמר ניזרי

תמר ניזרי

לידה זוגית - ללדת את עצמינו - מאמר שני

השפעת הלידה על המערכת הזוגית

דקלה טלר

יולדות גאולה: זוגיות במבחן או זוגיות במבחנה

ענת מנא משתפת

ענת מנא

מכשיר טנס

טיפול בכאב בלידה

רחל נדג'ר

מסדרת בלי הפסקה?

תופעת הקינון והכנת ה"קן" לקראת הלידה

אביטל לוי

צירים

רגע לפני האפידורל: כדאי שתכירו

אלישבע אופן

הריון או איך לעבור תהליך? (מאמר שני בסדרה)

לא לדעת...

חסיה בן זכאי

כשהפעוט הופך לאח גדול

גידול ילדים צמודים

ספיר קלדרון

הריון ראשון! מזל טוב!

כשזוג מתבשר שיהפוך בקרוב למשפחה

אדית אמסלם

מאחורי הקלעים - הבלוג של הדולה

פרק שני - היום יום הולדת

שרית עדי ושדי

שינה זה לא רק שינה

הכל משפיע על השינה!

ספיר קלדרון

גיל שנתיים הנפלא

מי אמר גיל שנתיים הנורא?

ספיר קלדרון

אולטרסאונד

שימוש של אולטרסאונד בהריון

רחל נדג'ר

תאריך משוער

אפשר "לעבור" את התאריך?

רחל נדג'ר

זירוזים טבעיים

הגיע התאריך המשוער, ואז?

רחל נדג'ר

מגע זה לא פינוק - זה צורך

חשיבות המגע - מאמר ראשון בסדרה

ספיר קלדרון

איך לזהות שהילד שלי עייף?

זיהוי סימני עייפות

ציבי פרקל

מה הסיפור שלך?

עיבוד לידה - מאמר שני

נעה מילס

הבלוג של הדולה- הקורונה כלידה

על לידה של מקומות בנפש

שרית עדי ושדי

הריון או איך לעבור תהליך? (מאמר שלישי בסדרה)

שליחות

חסיה בן זכאי

כמה מילים ליולדת הטרייה

רציתי להזכיר לך שאת אחרי לידה...

אביטל לוי

הריון או איך לעבור תהליך? (מאמר ראשון בסדרה)

היריון - אימון להתפתחות וצמיחה

חסיה בן זכאי

בן הזוג בחדר הלידה

הילכו שניהם יחדיו?

אלישבע אופן

בהלת הקורונה

שישה עקרונות להתמודדות נפשית מיטבית

תמר ניזרי

איך אפשר להקל על בחילות בהריון?

עצות פרקטיות שיעזרו לך להתמודד

הני פוקס

שיטת ארויגו לחיזוק הרחם

עיסוי רחם

לאה ריכטר

עיבוד לידה - מאמר ראשון

על חשיבות העיבוד הרגשי של חווית הלידה

נעה מילס

טבעי לך ללדת

כלים לשלווה והרפייה בהיריון ובלידה

נחמי סגל

מתלבטת איפה ללדת?

10 עצות לבחירת מיקום הלידה

שרית עדי ושדי

מאחורי הקלעים - הבלוג של הדולה

והפעם: נעים מאד

שרית עדי ושדי

את בהיריון - ומה עכשיו?

10 עצות טובות להריונית הטרייה

הני פוקס

שלושה מפתחות ללידה

3 כללים ללידה קלה, מהירה ומהנה

שרית עדי ושדי

ההיריון שעבר לי בקלות

איך בהריון החמישי הרגשתי טוב יותר מהריונות קודמים

מיכל כהן

שימו שמן

הצצה קטנה לעולם הגדול של הארומתרפיה

לאה ריכטר

עיסוי תינוקות

חשיבות המגע - מאמר שני

ספיר קלדרון

אמא ורעיה - מאמר ראשון

שתי מהויות משמעותיות

אביטל לוי

איך נערכים כלכלית ללידה של תינוק חדש?

המדריך שאמנם לא יתן לכן עוד שעות שינה אבל לפחות שווה לכן כסף בכיס!

אליהושע שקלים

פחד בלידה

ממה את חוששת ואיך ניתן להתגבר על כך?

רחל נדג'ר

מה כדאי להביא ללידה

מה צריך ומה כדאי להכניס לתיק לידה

אביטל לוי

לידה זוגית - ללדת את עצמינו - מאמר ראשון

השפעת הלידה על המערכת הזוגית

דקלה טלר

צילום לייף סטייל

מה זה בעצם?

ד"ר שירי כגן

צהבת ילודים

טיפול הורי משמעותי ומיטיב בצהבת ילודים

דקלה טלר

נשמח מאוד לתגובות שאלות ודיונים אך בשפה נקייה ומכבדת:)